Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

XVI Gminny Konkurs Tańca Ludowego i Nowoczesnego

12 marca 2019r. w Domu Kultury w Zelowie odbył się XVI Gminny Konkurs Tańca Ludowego i Nowoczesnego, którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe nr 1 w Zelowie. Tanecznym występom przyglądali się goście: Zastępca Burmistrza pani Anetta Mądry, Sekretarz Miasta pani Agnieszka Mysłowska, radny Rady Miejskiej pan Marcin Gral, Dyrektor Domu Kultury pani Małgorzata Dębkowska, Prezes Zarządu Spółdzilni Mieszkaniowej w Zelowie pan Mirosław Sumis, Instruktor Tańca pan Mariusz Ziębaczewski, pani Grażyna Szafran, pani Anna Nowak, pani Kamila Rudowska oraz dyrektorzy placówek oświatowych. Do konkursu przystąpiło siedem placówek z terenu Miasta i Gminy Zelów. Taneczne zmagania oceniało jury. Komisja konkursowa brała pod uwagę choreografię, technikę tańca, estetykę oraz ogólny wyraz artystyczny. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: Taniec ludowy i nowoczesny. W kategorii tańca ludowego zespoły taneczne zdobyły następujące miejsca: I miejsce zdobył zespół „Okarynka” z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Zelowie, II miejsce ex aequo zdobył zespół „Stokrotki” ze SP w Kociszewie i zespół „Młodsze Komeniuszki” z Przedszkola Edukacyjnego w Zelowie. III miejsce ex aequo zdobył zespół „Dwójeczki” ze SP nr 2 w Zelowie, zespół „Kropeczki” ze SP w Bujnach Szlacheckich oraz zespół „Elfiki” ze SP w Wygiełzowie. W kategorii taniec nowoczesny I miejsce zdobył zespół „Fuksik” z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Zelowie, II miejsce ex aequo zespół „Stokrotki” z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Zelowie, zespół „Gwiazdeczki” ze SP w Kociszewie, zespół „Elfiki” ze SP z Wygiełzowie, III miejsce ex aequo zdobył zespół „Kropeczki” ze SP w Bujnach Szlacheckich oraz zespół „Komeniuszki” z Przedszkola Edukacyjnego w Zelowie. Należy również wspomnieć, iż komisja konkursowa przyznała nagrody specjalne za wyjątkowe zaangażowanie w tanecznych zmaganiach dla Bianki Malinowskiej ze SP w Wygiełzowie, Hanny Jacoń ze SP w Kociszewie, Pawła Jachymka i Mai Głowackiej z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Zelowie. Konkurs mógł odbyć się dzięki wsparciu sponsorów: Fundacji Rozwoju Gminy Zelów. Spółdzielni Mieszkaniowej w Zelowie, Kosmetycznych Wyrobów Bawełnianych, Urzędu Pocztowego w Zelowie, Hurtowni Spożywczej „Słowianka”, Państwu Trojanowskim, Państwu Chrzanowskim oraz Państwu Dobroszkom. Dzięki otrzymanym funduszom uczestnicy konkursu zostali uhonorowani medalami, dyplomami i słodyczami, a każda placówka biorąca udział w konkursie pięknymi statuetkami i dyplomami. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Wyjazd do Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi

7 marca 2019r grupa Żuczki udała się do Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi. Podczas wizyty mogły poszerzyć swoją wiedzę ekologiczną uczestnicząc w warsztatach pt. „Czysta woda”. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, czym jest woda i jakie posiada właściwości, jakie substancje ją zanieczyszczają oraz jak należy oszczędzać wodę i o nią dbać. Ponadto przedszkolaki skonstruowały filtr i spróbowały oczyścić wodę. Warsztat dofinansowano z WFOŚiGW w Łodzi w ramach programu ekologicznego: „Woda wokół nas”.

XVI Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych i Pozaszkolnych

6 marca 2019r grupa teatralna „Skrzaty” z naszego przedszkola uczestniczyła w XVI Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych i Pozaszkolnych. Organizatorem Przeglądu był Dom Kultury w Zelowie, a koordynatorem pani Krystyna Mikołajczak. Nasze czterolatki zaprezentowały bajkę pt: „Kopciuszek”. Swoim występem urzekły widzów otrzymując gromkie brawa, a od organizatorów dyplom oraz łakocie.

Ferie Ekologa pt. „Woda bezcenny skarb”

11-15 lutego 2019r w przedszkolu odbyły się Ferie Ekologa pt. „Woda bezcenny skarb”. Zadanie to zostało współorganizowane i finansowane przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. W trakcie tygodnia dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach i zabawach badawczych, których celem było zrozumienie zjawiska krążenia wody w przyrodzie, poznanie jej właściwości fizycznych, wzbogacenie wiedzy na temat ochrony i oszczędzania wody. Dzięki przeprowadzonym prostym eksperymentom przedszkolaki mogły podnieść swoją świadomość i kulturę ekologiczną. Podczas ferii dzieci zostały zapoznane z trzema stanami skupienia wody, formami występowania wody w przyrodzie, z przyczynami zanieczyszczenia wody, uczestniczyły w doświadczeniu prezentującym oczyszczanie wody przez filtr, potrafiły powiedzieć do czego wykorzystywana jest woda w domu i jak leży ją oszczędzać. Poprzez działania plastyczne utrwaliły wiedzę i odzwierciedliły swoje spostrzeżenia w różnorodnych technikach plastycznych takich jak: malowanie farbą, kredką, collage, wydzieranka z kolorowego papieru.

Warsztat z edukacji przyrodniczo –ekologicznej pt. „Daleko od wody”

8 lutego 2019r odbyły się kolejny warsztat z edukacji przyrodniczo-ekologicznej pt. „Daleko od wody”. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda dzień z życia dzieci z Ghany – kraju położonego w środkowej Afryce na podstawie teatrzyku kamishibai –bajki Anny Onichimowskiej „Po drugiej stronie gór”. Mogły także poznać do czego potrzebna jest nam woda w codziennym życiu, ile jej zużywamy, skąd bierze się w naszym kranie, a skąd biorą wodę mieszkańcy terenów gdzie nie ma wodociągów. Dzieci same mogły sprawdzić, ile ważą baniaki z wodą i czy ich noszenie kilka godzin dziennie jest łatwe. Warsztat dofinansowano z WFOŚiGW w Łodzi w ramach programu ekologicznego: „Woda wokół nas”.