Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Tańczymy z trenerem Centrum Tańca Up Studio w Bełchatowie

27 czerwca 2019r. dzień w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy tanecznym krokiem goszcząc Pana Daniela D. właściciela Centrum Tańca Up Studio w Bełchatowie. Taniec okazał się pasją naszych przedszkolaków, które chętnie uczestniczyły w nauce układu tanecznego i wspólnej zabawie. Dziękujemy Panu Danielowi za przyjęcie zaproszenia oraz za wspaniałą zabawę z naszymi dziećmi.

Żegnamy przedszkole

14 czerwca 2019r. w przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Monika Laskowska, która powitała gości Burmistrza Zelowa Tomasza Jachymka i Sekretarza Miasta Krzysztofa Borowskiego Najstarsze przedszkolaki z grupy „Żuczki”” przedstawiły program artystyczny wystawiając bajkę pt. „W krainie baśni”, zatańczyły poloneza oraz zaprezentowały pożegnalne wiersze i piosenki. Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za występy, a rodzicom za współpracę i zaangażowanie. Następnie głos zabrał Burmistrz Tomasz Jachymek życząc dzieciom wielu sukcesów i samych szóstek w szkole oraz udanych wakacji. Przyszli uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola, pamiątkowe, grupowe foto- tabla oraz dyplomy ukończenia katechezy .Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem. Dzień wcześniej oficjalnie pożegnały przedszkole starszaki z grupy „Biedronki”, które wystawiły bajkę „Kot w butach” oraz zaprezentowały poloneza oraz zatańczyły do piosenki „Sofia”

Podsumowanie zbiórki makulatury

17 czerwca 2019r. odbyło się podsumowanie zbiórki makulatury w naszym przedszkolu. Od 1 września 2018r. do 31 maja 2019r. na terenie przedszkola odbywała się zbiórka makulatury. Celem było rozbudzenie wśród dzieci poczucia odpowiedzialności za stan naszych lasów i ograniczenia ich wyrębu z przeznaczeniem na produkcję papieru i wyrobów papierowych. W tegorocznej edycji przedszkole zebrało 2059 kg makulatury, co w przeliczeniu na jedno dziecko dało 16,5 kg. Dzięki zbiórce udało nam się uchronić ok. 35 drzew przed wycinką. Najaktywniejszymi w zbiórce makulatury w naszej placówce byli: Dominik – 191 kg, Kaja. – 189 kg, Tymon – 131,5 kg. W sumie rozdano 25 nagród w postaci książek oraz dyplomy za I-III miejsce.

Przedszkolne konkursy ekologiczne

13 czerwca 2019r. został rozstrzygnięty rodzinny konkurs fotograficzny „Nad wodą” celem którego było wzrost świadomości ekologicznej rodziców i dzieci w zakresie znaczenia wód oraz zachowania jej czystości a także ukazanie zasobów wodnych przy pomocy fotografii. Rozdano 15 nagród - gry dydaktyczne oraz dyplomy za I -III miejsca. W tym samym dniu został rozstrzygnięty przedszkolny konkurs plastyczny „Kocham przyrodę – dbam o wodę” Celem którego było zainteresowanie dzieci środowiskiem wodnym oraz motywowanie do podejmowania działań sprzyjających ochronie środowiska. W konkursie wzięło udział 5 grup przedszkolnych. Za udział przedszkolaki otrzymały gry dydaktyczne oraz dyplomy za I-III miejsca. Konkursy odbyły się w ramach programu edukacji ekologicznej „Woda wokół nas” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Wycieczka do łódzkiego ZOO

11 czerwca 2019 r. przedszkolaki z grupy „Pszczółek” i „Motylków” udały się do Ogrodu Zoologicznego w Łodzi. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami ich życia oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Przemierzając alejki ogrodu oraz uczestnicząc w zajęciach dydaktycznych dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane, na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Dodatkową atrakcją była możliwość nakarmienia niektórych zwierząt m. in. żółwia, słonicy, węża boa. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Następnie wyruszyliśmy na obiad, który zjedliśmy w restauracji McDonald, po czym udaliśmy się do Centrum Zabaw „Agatka”, gdzie czekały na dzieci piękne sale zabaw.