Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Konkurs plastyczny z okazji Dnia Wędkarza

27 czerwca 2018r. wędkarze z Koła PZW nr 37 w Zelowie wręczyli dzieciom nagrody rzeczowe za udział w konkursie plastycznym. Zgłoszono 8 prac z trzech grup przedszkolnych. W tym roku konkurs został ogłoszony w maju, a rozstrzygnięty 23 czerwca - w Dzień Wędkarza. Dziękujemy za przybycie i wspaniałe nagrody.

Zbiórka makulatury w roku 2017/2018

18 czerwca 2018r. odbyło się podsumowanie zbiórki makulatury w naszym przedszkolu. Od 1 września 2017r. do 15 czerwca 2018r. na terenie przedszkola odbywała się zbiórka makulatury. Celem było rozbudzenie wśród dzieci poczucia odpowiedzialności za stan naszych lasów i ograniczenia ich wyrębu z przeznaczeniem na produkcję papieru i wyrobów papierowych. W tegorocznej edycji przedszkole zebrało 2750 kg makulatury, co w przeliczeniu na jedno dziecko dało 22 kg. Dzięki zbiórce udało nam się uchronić ok. 46 drzew przed wycinką. Najaktywniejszymi w zbiórce makulatury w naszej placówce byli: Kornel K. – 232 kg, Zuzanna K. – 222 kg, Szymon K. – 209,5 kg. W sumie rozdano 35 nagród w postaci książek oraz dyplomy za I-III miejsce.

Żegnaj przedszkole

15 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Uroczystość rozpoczęła dyrektor Monika Laskowska, która powitała przybyłych gości: Sekretarz Miasta Agnieszkę Mysłowską oraz Kierownika Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Małgorzatę Gajdę. Dzieci z grupy „Biedronek” przedstawiły program artystyczny wystawiając bajkę pt. „Śpiąca Królewna”, zaprezentowały walca oraz wyrecytowały pożegnalne wiersze i piosenki. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola, książki z dedykacją oraz dyplomy ukończenia katechezy. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za występy, a rodzicom za współpracę i zaangażowanie. Dnia 18 czerwca przedszkole pożegnały również dzieci z grupy „Pszczółek”, które zaprezentowały przedstawienie pt. „Bukiet Małgosi.

Grupa Żuczki z przedstawieniem w bibliotece w Zelowie

15 czerwca 2018r. grupa III z naszego przedszkola udała się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Zelowie w celu wystawienia przedstawienia o tematyce ekologicznej pt. „O wędkarzu i smutnej rybce”. Inscenizację, która opowiadała o zaśmieconej królowej naszych rzek – Wiśle obejrzeli uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej nr 4. W podziękowaniu mali aktorzy otrzymali książeczki od pani bibliotekarki.

Powiatowy Konkurs Piosenki Przyrodniczej

13 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej w Bujnach Szlacheckich odbyły się obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska. W ramach obchodów odbył się Konkurs Piosenki Przyrodniczej, którego celem była popularyzacja piosenki przyrodniczej, rozwijanie zamiłowań i zainteresowań przyrodniczych oraz prezentacja umiejętności wokalnych. W konkursie tym wziął udział nasz przedszkolak z grupy Biedronek – Błażej, wykonując piosenkę „Dziękuję Ziemi”. Komisja konkursowa brała pod uwagę muzykalność, interpretację utworu, wartość artystyczną prezentacji oraz dobór repertuaru. Błażej wyśpiewał zaszczytne I miejsce, otrzymując dyplom i nagrodę rzeczową. Gratulujemy!