Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Ferie Ekologa pt. „Wszędobylskie powietrze”

W dniach 29 stycznia – 2 lutego 2018r w przedszkolu odbyły się Ferie Ekologa pt. „Wszędobylskie powietrze”, podczas których dzieci zostały zapoznane z powietrzem, jego właściwościami, źródłami zanieczyszczeń, przyczynami i konsekwencjami smogu, a także z przyjaznymi środowisku źródłami energii. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie po co mamy dbać o czystość powietrza i dlaczego to jest ważne? W ramach ferii zostały również przeprowadzenie proste doświadczenia, na bazie których wyciągnięto wnioski. Poprzez działania plastyczne dzieci utrwaliły wiedzę i odzwierciedliły swoje spostrzeżenia w formie plastyczno- technicznej oraz mogły podzielić się nimi z innymi. Zadanie to zostało współorganizowane wraz ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie.

Bawimy się na balu karnawałowym

26 stycznia 2018r. w przedszkolu odbyły się bal karnawałowy. Przedszkolaki były tak pięknie poprzebierane, że trudno było rozpoznać kto ukrywa się pod kolorowym karnawałowym strojem. Swoją obecnością zaszczyciły nas postacie z bajek i filmów. Wśród nich były królewny, wróżki, strażacy, policjanci, piraci, batmani, spidermani, kowboje, krasnoludki, motylki i inni wspaniali bohaterowie. Skoczna, rytmiczna muzyka zachęcała do tańców, a wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.

Gminny etap Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”

25 stycznia 2018r. w Urzędzie Miejskim w Zelowie odbyło się wręczenie nagród za Gminny etap Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. Po raz kolejny Komendant Głównej Państwowej Straży Pożarnej – Szef Obrony Cywilnej Kraju we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich zaprosił jednostki samorządu terytorialnego do współorganizacji konkursu plastycznego. W dniu 7.12.2017r. jury oceniało prace w kilku grupach wiekowych. Komisja po obejrzeniu wszystkich prac wyłoniła w grupie przedszkolnej między innymi naszych przedszkolaków: Łucja Ch. – II miejsce, Maja U. – III miejsce i Hanna R. – IV miejsce, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Zelowa Urszulę Świerczyńską.

Dzień Babci i Dziadka

19 - 25 stycznia 2018r. w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste spotkania z okazji Święta Babci i Dziadka. Goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas części artystycznej. Wesołe piosenki, wiersze i tańce oraz wystawiona bajka zostały nagrodzone dużymi brawami. Zadowolone twarze bliskich świadczyły o tym, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami. Ważnym elementem uroczystości było wręczanie upominków, własnoręcznie wykonanych przez dzieci. Dopełnieniem spotkań były słodkie poczęstunki oraz wspólne zabawy i tańce. Dziękujemy Babciom i Dziadkom za poświęcony nam czas.

Dokarmiamy ptaki w ogrodzie przedszkolnym

Podczas zimy w naszym przedszkolu prowadzimy akcję dokarmiania ptaków. Dzieci wiedzą, co ptaki powinny jeść i dlaczego musimy pomagać im przetrwać zimę. Do karmników dzieci wsypywały ziarna pszenicy i nasiona słonecznika, a także w różnych miejscach w ogrodzie rozwiesiły kule tłuszczowe z zatopionymi ziarnami dla sikorek. W czasie dokarmiania ptaków, dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności i obowiązkowości.