Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Audycja muzyczna „Wiosna cieplejszy wieje wiatr”

15 maja 2019r. odwiedził nas Pan Witek z audycją muzyczną „Wiosna cieplejszy wieje wiatr”. Dzieci przywitały wiosnę piosenką, a także świetnie bawiły się odgadując filmowe zagadki muzyczne. Dzieci miały możliwość usłyszenia instrumentu „Melodyki” - barwą dźwięku podobnego do harmonijki ustnej. Największym zainteresowaniem dzieci cieszył się instrument „Theremin”, który nie ma ani strun, ani klawiszy, nie można w niego uderzyć, a jedyny sposób by na nim zagrać to po prostu go nie dotykać. Dźwięk powstaje poprzez ruchy dłoni nad konsolą.

Udział w spotkaniu „Cała Polska czyta dzieciom"

14 maja 2019r. w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" grupa „Pszczółki” wzięła udział w spotkaniu w Domu Kultury w Zelowie zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Zelowie. Zaproszenie do czytania w ramach akcji przyjęli dyrektor pani Małgorzata Dębkowska oraz pracownicy: pani Agnieszka Kowalczyk, pani Małgorzata Kotala oraz pan Andrzej Dębkowski. Przedszkolaki z uwagą słuchały wierszy znanych polskich poetów. Same chętnie prezentowały swoje zdolności artystyczne. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki upominek, a zwieńczeniem wizyty były wspólne zdjęcia.

Gminne Eliminacje do Konkursu Recytatorskiego „Świerszczykowe wierszyki”

13 maja 2019r. przedszkolaki wzięły udział w Gminnych Eliminacjach Konkursu Recytatorskiego „Świerszczykowe wierszyki”, zorganizowanych przez Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Burmistrza Zelowa Tomasza Jachymka. w ramach projektu „Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literaturą i Sztuką – Świerszczykowe wierszyki”. Projekt jest realizowany przez Łódzki Dom Kultury. Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy „Biedronki”- Hania, która przedstawiła wiersz ze zbioru M. Konopnickiej pt. „Tęcza” oraz Oliwia z grupy Żuczki, która wyrecytowała wiesz B. Formy „Spotkanie z wiosną”. W eliminacjach gminnych został wyróżniona Hania. Za udział w konkursie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Przedszkolaki przyjaciółmi biblioteki

10 maja 2019r. Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Zelowie odwiedziła grupa „Pszczółki”. Podczas wizyty wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za wykonane prace do bajki pt. „Czerwony Kapturek”. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem oraz pamiątkowym zdjęciem.

Wycieczka trasą „Tomaszowskiej Okrąglicy”

9 maja 2019r. cztery grupy przedszkolaków udały się na wycieczkę do Tomaszowa Mazowieckiego. Trasą „Tomaszowskiej Okrąglicy” (nazwa pochodząca od urokliwych zakoli rzeki) w skład której wchodzą: Rezerwat „Niebieskie Źródła”, Skansen Rzeki Pilicy i „Groty Nagórzyckie” dzieci mogły poznać unikatowe atrakcje przyrodnicze i historyczne położone na obydwu brzegach rzeki Pilicy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia „Grot Nagórzyckich”- stanowiących pozostałości po dawnej kopalni piasku. Spacerując oświetlonym chodnikiem z przewodnikiem mogliśmy  podziwiać nie tylko przestrzeń podziemia, ale też obejrzeć ekspozycje związane z historią tego miejsca i posłuchać legend o grotach. Następnie udaliśmy się do Skansenu Rzeki Pilicy – muzeum na wolnym powietrzu poświęcone rzece. W skansenie dzieci zwiedziły stary młyn, gdzie żarnami mieliły ziarna na mąkę. Poznały pracę młynarza, zapoznały się ze starymi urządzeniami, których dawno temu ludzie używali do codziennych prac. Dzieci zainteresował dział militariów wydobytych z Pilicy, a wśród nich opancerzony artyleryjski ciągnik nazywany potocznie „Lufcikiem”. W skansenie mogliśmy również podziwiać drewniany budynek poczekalni kolejowej z Czarnocina. Na sam koniec odwiedziliśmy rezerwat przyrody Niebieskie Źródła. Kolor wywierzysk, czyli źródeł krasowych i pulsujące gejzery z piasku podrzucanego przez źródlaną wodę zrobiły na dzieciach duże wrażenie. Wycieczkę dofinansowano z WFOŚiGW w Łodzi w ramach programu ekologicznego: „Woda wokół nas”.