Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Mikołaj w przedszkolu

6 grudnia 2017r. jak co roku odwiedził nas Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywoływał uśmiechy na twarzach przedszkolaków, gdy wchodził do kolejnych grup i zapraszał na spotkanie przy choince. W tym samym dniu z okazji Mikołajek odwiedziła nas Burmistrz Zelowa Pani Urszula Świerczyńska oraz Pani Sekretarz Agnieszka Mysłowska. Dzieci z ogromną radością przywitały gości śpiewając piosenki, a w zamian otrzymały słodkie upominki. Natomiast przedszkolaki z grupy II i IV po południu zostały zaproszone do Urzędu Pocztowego na spotkanie z Mikołajem, który wysłuchiwał próśb - marzeń o pięknym prezencie. W podziękowaniu za wizytę pani naczelnik otrzymała od dzieci aniołka na choinkę, a dzieci dostały ołówki i zostały poczęstowane cukierkami.

Spotkanie z górnikiem

1 grudnia 2017r. powitaliśmy w naszym przedszkolu specjalnego gościa – górnika.. Przedszkolaki dzięki temu spotkaniu nie tylko pogłębiły swoją wiedzę, ale też nauczyły się wdzięczności i szacunku do trudu pracy górników. Górnik ubrany był w piękny galowy mundur, a na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako, lśnił biały pióropusz. Dzieci dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Nasz gość opowiedział też jak powstał wielki skarb – węgiel, dzięki któremu zawsze jest ciepło w naszych domach. Pan górnik wykorzystując środki audiowizualne przedstawił dzieciom legendę o Świętej Barbarze – patronce górników, a także krótki film przedstawiający kopalnię węgla brunatnego w Bełchatowie. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” gość przeczytał przedszkolakom książkę pt: „Kim będę w przyszłości”. Dzieci z grupy 3- latków podziękowały górnikowi za przybycie tańcem i piosenką, a w nagrodę otrzymały słodkie lizaki. Dziękujemy i przekazujemy staropolskie: Szczęść Boże!

Festiwal Ekologicznej Twórczości Dzieci 2017

30 listopada 2017r. dzieci z grupy Biedronek wzięły udział w „Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci 2017” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Celem festiwalu było popularyzowanie twórczości teatralnej oraz tematyki ekologicznej wśród dzieci z powiatu bełchatowskiego. Podczas festiwalu dzieci wystawiły przedstawienie pt. „W lesie o śmieciach”. Tematyką i celem przedstawienia było podniesienie świadomości dzieci w zakresie ochrony lasów, a także ukształtowanie pozytywnych nawyków i zachowań proekologicznych. Za udział w festiwalu dzieci otrzymały nagrody książkowe.

Wycieczka do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku

29 listopada 2017r dzieci z grupy „Pszczółek” i „Biedronek” wyjechały na wycieczkę do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru z przewodnikiem po „Bajkowej ścieżce” na której poznaliśmy Krainę Świętego Mikołaja. Mogliśmy zobaczyć tam postacie znane z książek, filmów i bajek, obejrzeć miejsca związane z bajkowymi bohaterami oraz odwiedzić dom Świętego Mikołaja i Dziada Mroza, a także spotkać się z nimi. Zwiedziliśmy Salę tronową Świętego Mikołaja, w której rozdaje on dzieciom prezenty oraz odpisuje na listy. Dzieci mogły również wrzucić swój list z prośbą o prezenty do ogromnej skrzynki pocztowej Św. Mikołaja. Przedszkolaki wzięły udział w „Warsztatach Świętego Mikołaja”, oglądały bajkę o tematyce świątecznej oraz własnoręcznie wykonały ozdoby świąteczne, które przywiozły do przedszkola. Każde dziecko mogło wysłać własną Gwiazdkę do Nieba. W czasie wolnym skorzystaliśmy z placu zabaw. Wycieczka była bardzo udana i pełna wrażeń przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

I Gminny Konkurs plastyczno-techniczny „Wspomnienia – mamo, tato stwórz ze mną misia”

29 listopada 2017r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kociszewie odbyło się podsumowanie I Gminnego Konkursu plastyczno-technicznego „Wspomnienia - mamo, tato stwórz ze mną misia” z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą o misiach z czasów dziecięcych ich rodziców, zachęcenie do wypożyczania i czytania książek oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych. Dzieci i Rodzice zaprezentowali wiele pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznym. Z naszego przedszkola zgłoszono 33 prace do udziału w konkursie. Wystawę nagrodzonych Misiów można oglądać do 15 grudnia w Bibliotece Publicznej Miasta w Zelowie.