Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Przedszkolne zawody ekologiczno- sportowe „Tajemnice lasu”

8 czerwca 2017r. w ogrodzie przedszkolnym odbyły się przedszkolne zawody ekologiczno-sportowe „Tajemnice lasu”, w których wzięły udział dzieci z naszego przedszkola oraz z Przedszkola Samorządowego nr 4 Zelowie i Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie. Głównym celem było wykorzystanie leśnych skarbów w poszczególnych konkurencjach sprawnościowo-ruchowych. Dary lasu – szyszki, patyki czy pnie drzewa sprawiły, że zabawa była atrakcyjna i ukazała nowe możliwości wykorzystania tych naturalnych i ekologicznych surowców. Reprezentacje składały się z 5 zawodników, którzy brali udział w 5 konkurencjach sportowych. Drużyny starały się wykonywać prawidłowo wszystkie zadania i zdobywać najwięcej punktów. I miejsce zajęła drużyna Pszczółek z naszego przedszkola, II miejsce drużyna Biedronek, a III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły nr 2 w Zelowie. Drużyna Żuczków z naszego przedszkola i drużyna z Przedszkola nr 4 w Zelowie otrzymały wyróżnienia. Każde dziecko z drużyny otrzymało nagrodę rzeczową. Zadanie odbyło się w ramach programu edukacji ekologicznej „Las bliżej nas” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Na zakończenie zawodów wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy znanych przebojach.