Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artysta plastyk w przedszkolu

14 września 2017r. gościliśmy w naszym przedszkolu artystę plastyka panią Krystynę Papugę, której prace znane są nie tylko w naszym mieście. Autorka prac ma na swoim koncie wystawy w kraju i za granicą. Celem spotkania było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci sztuką poprzez różne formy plastyczne. Pani Krystyna bardzo ciekawie opowiedziała o swojej pracy, zainteresowaniach oraz skąd czerpie inspiracje do swoich prac. Ulubioną techniką artystki wśród wielu uprawianych technik plastycznych jest tkanina artystyczna. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały wystawione prace. Dzieci brały udział w zabawach z nitkami wełny, tworząc własny obraz. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” nasz gość - pani Krystyna, przeczytała dzieciom wiersze ze zbioru Marii Konopnickiej. W podziękowaniu przedszkolaki zaśpiewały piosenki oraz wręczyły drobne upominki. Bardzo dziękujemy pani Krystynie za poświęcony czas i umożliwienie naszym przedszkolakom zdobycia nowych doświadczeń plastycznych.