Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rozkład dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Część I

6:00 – 8:00 Schodzenie się dzieci. Grupy łączone. Stwarzanie warunków do zabaw odpowiadających zainteresowaniom dziecięcym. Gry i zabawy dydaktyczne, zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze itp. Oglądanie książek, albumów, czasopism dziecięcych. Prace porządkowe w sali.
8:00 –8:30 Poranne ćwiczenia gimnastyczne. Zabawy rytmiczne. Zabawy integrujące grupę. Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci.
8:30 – 9:00 Czynności higieniczne oraz przygotowanie do śniadania. Śniadanie - doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku

Część II

9:00 – 10:00 Zajęcia dydaktyczne w oparciu o program wychowania przedszkolnego. Organizowanie zabaw twórczych, ruchowych, stymulujących rozwój dzieci.
10:00 – 11:15 Pobyt na świeżym powietrzu, spacery i wycieczki, obserwowanie przyrody z uwzględnieniem zmian zachodzących w cyklu czterech pór roku, środowisk społecznych. Ćwiczenia gimnastyczne, gry i zabawy ruchowe, zabawy z jęz. angielskim, Tworzenie warunków do spontanicznej i zorganizowanej zabawy.
11:15 – 12:00 Przygotowanie do obiadu - zabiegi higieniczne, samoobsługowe i organizacyjne. Obiad - doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku. Czynności higieniczne- mycie zębów.
12:00 – 12:30 Odpoczynek – słuchanie muzyki relaksacyjnej, bajek, wybranych pozycji z literatury dziecięcej.

Część III

12:30 – 14:15 Samodzielna zabawa dzieci- podejmowanie różnorodnych form działania dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela. Aktywność wyrównawczo-stymulacyjna, praca z dzieckiem zdolnym, zabawy z jęz. angielskim, religia. Zajęcia w Klubie Przedszkolaka wg harmonogramu w poszczególnych grupach. Pobyt w ogrodzie - obserwacje środowisk przyrodniczych, zabawy badawcze.
14:15 – 14:30 Czynności higieniczne oraz przygotowanie do podwieczorku.
14:30 – 14:45 Podwieczorek.
14:45 – 17:00 Stwarzanie warunków do zabaw odpowiadających zainteresowaniom dzieci. Praca indywidualna i zespołowa w zależności od potrzeb i możliwości dzieci. Prace porządkowe w sali. Zabawy dowolne w ogrodzie. Rozchodzenie się dzieci.